Lekcja 50 Dodawanie lokalnych kont użytkowników do systemu Windows 10

  • Cornelius Paul
  • 0
  • 3156
  • 134

Zadanie dla uczniów z lekcji 50: Jak dodać dodatkowe konta użytkowników do komputerów z systemem Windows 10?

Ten samouczek z lekcji 50 pokazuje uczniom i użytkownikom, jak dodawać dodatkowych użytkowników do komputerów z systemem Windows 10.

W systemie Windows 10 sytuacja nieco się zmieniła i nowi użytkownicy są zdezorientowani co do niektórych z tych zmian. Zamieszanie wynika z nowego wyglądu i sposobu działania nowego systemu operacyjnego Windows 10.

W tradycyjny sposób wielu z nich jest głęboko zakopane i ukryte przed przeciętnymi użytkownikami. Teraz są wiadomości o sposobach robienia rzeczy i pokażemy ci tutaj.

Wykonywanie jakichkolwiek zadań administracyjnych w systemie Windows wymaga uprawnień administracyjnych. Musisz być administratorem lub pamiętać o grupie administratorów.

Dodatkowe konto użytkownika to zadanie administracyjne, które wymaga uprawnień administracyjnych. Nie możesz dodawać kont użytkowników, jeśli nie jesteś administratorem.

Krok 1: Aby przejść do strony ustawień systemu Windows 10

Wiele zadań systemu Windows 10 można wykonać na stronie ustawień. Aby uzyskać dostęp do strony ustawień, kliknij Start -> Ustawienia jak pokazano na poniższym obrazku.

Na stronie ustawień kliknij Konta

Krok 2: Dodawanie lokalnych kont użytkowników

Na stronie Konto wybierz Rodzina i inni ludzie z linków po lewej stronie, jak pokazano na poniższym obrazku, a następnie kliknij Dodaj kogoś innego do tego komputera.

Na następnej stronie zobaczysz monit z prośbą o podanie adresu e-mail użytkownika lub telefonu. Jeśli chcesz utworzyć konto online Microsoft, wpisz je i kliknij.

Jednak tworzymy konta lokalne, a nie konto online Microsoft. Aby to zrobić, kliknij Nie mam danych logowania tej osoby.

Następnie firma Microsoft nadal chce, abyś utworzył konto online. Ponownie, nie tworzymy tutaj kont online. Aby kontynuować tworzenie konta lokalnego, kliknij Dodaj użytkownika bez konta Microsoft link, jak pokazano poniżej.

Na tej ostatniej stronie tworzysz nazwę konta użytkownika, a także hasło do konta.

Na koniec kliknij Kolejny aby zakończyć tworzenie konta użytkownika. Z tego miejsca możesz wylogować się lub ponownie uruchomić komputer, a nowe konto użytkownika powinno zostać wyświetlone na ekranie logowania.

Oto jak utworzyć konto lokalne na komputerze z systemem Windows 10.

Cieszyć się!
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux