Nowa konfiguracja WordPressa dla początkujących

  • Ronald Ferguson
  • 0
  • 806
  • 48

Istnieje wiele samouczków online, które pokazują nowym użytkownikom i studentom, jak zainstalować WordPress. Wiele z tych samouczków jest dobrych. Jednak nowi użytkownicy i studenci chcą czegoś bardzo prostego do przeczytania i zrozumienia.

Ten krótki post ma to dać uczniom. Bardzo łatwy do przeczytania i zrozumienia samouczek dotyczący instalacji WordPress.

Istnieje wiele sposobów instalacji WordPressa. Dostawcy usług hostingowych, tacy jak GoDaddy, Bluehost i inni, zapewniają łatwe narzędzia do instalowania witryn internetowych i zarządzania nimi, w tym WordPress. Nie o tym tutaj mówię.

Mam zamiar pokazać studentom, jak zainstalować WordPress na serwerach zarządzanych przez nich. Nie udostępniane ani zarządzane środowiska. Czysty serwer Linux bez zainstalowanego niczego innego.

Jednym z wielu dostępnych do wyboru jest system operacyjny Linux, który można wybrać dla swojego komputera. Wolę Ubuntu. Jeśli inni pracują dla Ciebie… świetnie… ale ten samouczek będzie oparty na systemie Ubuntu Linux.

Kiedy będziesz gotowy, kontynuuj poniżej:

Krok 1: Linux Server

Ponownie, istnieje wiele systemów operacyjnych Linux… ale Ubuntu jest uważany za najłatwiejszy w obsłudze. Ten samouczek będzie używać Ubuntu Linux jako systemu operacyjnego dla WordPress.

Upewnij się, że Ubuntu jest zainstalowany na serwerze, którego używasz i że masz uprawnienia administratora do instalowania pakietów i oprogramowania.

Uruchom poniższe polecenia, aby zaktualizować serwer

sudo apt-get update && sudo apt-get dist-upgrade && sudo apt-get autorove

Krok 2: Zainstaluj serwer WWW Apache2

Po zainstalowaniu Ubuntu następnym krokiem jest instalacja serwera internetowego Apache2. Do działania WordPressa wymagany jest serwer WWW. Najpopularniejszym obecnie używanym serwerem WWW jest Apache2… więc idź i zainstaluj go.

sudo apt-get update sudo apt-get install apache2 

Krok 3: Zainstaluj serwer bazy danych MySQL

Po zainstalowaniu Apache2 Web Server, następnym krokiem jest instalacja serwera bazy danych MySQL. Do działania WordPressa wymagany jest również serwer bazy danych. Najpopularniejszym obecnie używanym serwerem bazy danych jest MySQL… więc idź i zainstaluj go.

sudo apt-get update sudo apt-get install mysql-server mysql-client 

Podczas instalacji może zostać wyświetlony monit o utworzenie hasła roota dla bazy danych. Wpisz i potwierdź hasło dla użytkownika root, aby kontynuować.

Krok 4: Utwórz bazę danych i użytkownika dla WordPress

Po zainstalowaniu serwera bazy danych MySQL następnym krokiem jest utworzenie bazy danych i użytkownika do wykorzystania przez WordPress. Jest to wymagane, aby WordPress działał. Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności.

Uruchom poniższe komendy, aby zalogować się do serwera bazy danych. Po wyświetleniu monitu o hasło wprowadź hasło utworzone powyżej i kontynuuj

sudo mysql -u root -p

Uruchom poniższe polecenia, aby utworzyć nową bazę danych WordPress o nazwie wpdb.

UTWÓRZ BAZĘ DANYCH wpdb;

Uruchom poniższe polecenia, aby utworzyć nowego użytkownika WordPress o nazwie wpuser.

UTWÓRZ UŻYTKOWNIKA 'wpuser' @ 'localhost' IDENTIFIED BY 'type_new_password_here';

Uruchom poniższe polecenia, aby przyznać użytkownikowi pełny dostęp do bazy danych WordPress

UDZIEL WSZYSTKO NA wpdb. * TO 'wpuser' @ 'localhost';

Zapisz zmiany i wyjdź

PRZYWILEJE SPŁUKIWANIA; wyjście 

Krok 5: Zainstaluj PHP i moduły

Kolejnym krokiem po zainstalowaniu serwera MySQL i utworzeniu bazy danych WordPress i użytkownika jest instalacja PHP i jego modułów. WordPress wymaga PHP do działania… więc idź i pobierz go razem z innymi modułami PHP.

sudo apt-get update sudo apt-get install php libapache2-mod-php php-mysql php-curl php-gd php-pear php-imagick php-imap php-mcrypt php-recode php-tidy php-xmlrpc 

Krok 6: Pobierz zawartość WordPress

Teraz, gdy wszystkie pakiety i serwer wymagane przez WordPress są zainstalowane, przejdź i pobierz zawartość WordPress z online. Aby to zrobić, użyj poniższych poleceń.

cd / tmp / && wget http://wordpress.org/latest.tar.gz

Następnie uruchom poniższe polecenia, aby wyodrębnić folder pobierania i przenieść zawartość WordPress do domyślnego katalogu głównego dokumentów Apache2 na serwerach Ubuntu. Domyślny katalog główny to w / var / www / html.

tar -xzvf latest.tar.gz sudo cp -R wordpress / * / var / www / html

Następnie uruchom domyślny plik index.html usuwania Apache2 z katalogu głównego dokumentu.

sudo rm -rf /var/www/html/index.html

Krok 7: Skonfiguruj WordPress

Po pobraniu WordPressa wykonaj poniższe czynności, aby skonfigurować WordPress z ustawieniami połączenia z bazą danych utworzonymi powyżej.

Najpierw uruchom poniższe polecenia, aby utworzyć WordPress wp-config.php plik ustawień z jego próbki.

sudo cp /var/www/html/wp-config-sample.php /var/www/html/wp-config.php

Następnie otwórz wp-config.php plik i wprowadź następujące wyróżnione zmiany, aby odwołać się do bazy danych i użytkownika utworzonego powyżej.

sudo nano /var/www/html/wp-config.php

Po otwarciu pliku wprowadź zmiany i zapisz.

// ** Ustawienia MySQL - możesz uzyskać te informacje od swojego hosta internetowego ** // / ** Nazwa bazy danych dla WordPress * / define ('DB_NAME', 'wpdb'); / ** Nazwa użytkownika bazy danych MySQL * / define ('DB_USER', 'wpuser'); / ** Hasło bazy danych MySQL * / define ('DB_PASSWORD', 'new_password_here'); / ** Nazwa hosta MySQL * / define ('DB_HOST', 'localhost'); / ** Zestaw znaków bazy danych do użycia przy tworzeniu tabel bazy danych. * / define ('DB_CHARSET', 'utf8'); / ** Typ sortowania w bazie danych. Nie zmieniaj tego, jeśli masz wątpliwości. * / define ('DB_COLLATE', "); 

Po skonfigurowaniu ustawień WordPress, następnym krokiem będzie zmiana uprawnień do katalogu Apache2, aby WordPress mógł działać poprawnie. Aby to zrobić, uruchom poniższe polecenia

sudo chown -R www-data: www-data / var / www / html / sudo chmod -R 755 / var / www / html /

Na koniec uruchom poniższe polecenia, aby włączyć kilka ważnych modułów Apache2 i zrestartuj serwer

sudo a2enmod nagłówki sudo a2enmod przepisać sudo a2enmod env sudo a2enmod dir sudo a2enmod mime

Uruchom ponownie Apache2

sudo systemctl zrestartuj apache2

Następnie otwórz przeglądarkę internetową i przejdź do nazwy hosta serwera lub adresu IP

http://192.168.1.2

Powinieneś zobaczyć domyślną stronę konfiguracji WordPress, gotową do utworzenia konta użytkownika z hasłem. Po tym WordPress powinien działać idealnie.

Cieszyć się!
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux