Wydano Nginx 1.15.1 - Oto jak zainstalować na Ubuntu 16.04 | 17.10 | 18.04

 • Cornelius Paul
 • 0
 • 1632
 • 344

Niedawna wersja serwera HTTP Nginx została wydana kilka dni temu… To wydanie wprowadziło kilka nowych funkcji, a także poprawki błędów… Dla tych, którzy chcą zainstalować go w Ubuntu, poniższe kroki powinny być świetnym miejscem do rozpoczęcia…

Podczas gdy serwer Apache2 HTTP jest nadal królem serwerów internetowych i nadal obsługuje większość używanych obecnie witryn internetowych i blogów, Nginx szybko zyskuje na popularności… i prawdopodobnie jest drugim najpopularniejszym zainstalowanym serwerem sieciowym, niezbyt daleko za Apache2.

Niektóre z wielu powodów, dla których Nginx szybko dogania Apache2, to sposoby zarządzania zasobami, szybkość, prostota i może być używane jako odwrotne proxy. Całkiem nieźle!

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego wydania, przeczytaj dziennik zmian tutaj…

Oto niektóre z wprowadzonych funkcji:

 • Funkcja: dyrektywa „random” w bloku „upstream”.
 • Funkcja: zwiększona wydajność podczas korzystania z „hash” i „ip_hash”
  dyrektywy z dyrektywą „strefową”.
 • Ulepszenie: parametr „reuseport” dyrektywy „Listen” używa teraz
  SO_REUSEPORT_LB na FreeBSD 12.

Opcja 1: Instalowanie Nginx z jego głównego repozytorium

Wszystkie najnowsze funkcje Nginx są najpierw publikowane w głównym repozytorium… po przetestowaniu i sprawdzeniu, są następnie promowane do stabilnego repozytorium do użytku w środowisku produkcyjnym…

Aby zainstalować serwer WWW Nginx z repozytorium Mainline, uruchom polecenia, aby dodać klucz repozytorium Nginx do Ubuntu. Musisz zainstalować klucz, aby Ubuntu mógł ufać pakietom z tego repozytorium.

cd / tmp / && wget http://nginx.org/keys/nginx_signing.key

Po dodaniu klucza uruchom poniższe polecenia, aby zainstalować repozytorium lub gałąź Nginx Mainline na Ubuntu.

sudo sh -c "echo 'deb http://nginx.org/packages/mainline/ubuntu/' $ (lsb_release -cs) 'nginx'> /etc/apt/sources.list.d/Nginx.list"

Kiedy skończysz, wystarczy, że uruchomisz poniższe polecenia, aby zainstalować najnowszą wersję Nginx.

sudo apt-get update sudo apt-get install nginx 

Opcja 2: Instalacja Nginx z jego stabilnego repozytorium

Inną opcją jest zainstalowanie Nginx z jego stabilnej gałęzi lub repozytorium. Aby zainstalować Nginx ze stabilnej gałęzi, uruchom poniższe polecenia, aby zainstalować stabilne repozytorium Nginx na Ubuntu.

sudo sh -c "echo 'deb http://nginx.org/packages/stable/ubuntu/' $ (lsb_release -cs) 'nginx'> /etc/apt/sources.list.d/Nginx.list"

Zakłada się, że już dodałeś klucz repozytorium Nginx do Ubuntu, uruchamiając pierwsze powyższe polecenia.

Po dodaniu klucza repozytorium uruchom poniższe polecenia, aby zainstalować Nginx.

sudo apt-get update sudo apt-get install nginx 

Zarządzanie serwerem WWW Nginx

Po zainstalowaniu serwera Nginx może lepiej poznać niektóre z podstawowych poleceń służących do zarządzania nim. Poniższe linie pokazują, jak zatrzymać, uruchomić, ponownie uruchomić i ponownie załadować Nginx

- Zatrzymuje serwer: sudo systemctl stop nginx.service

- Uruchom serwer: sudo systemctl uruchom nginx.service

- Restartuje serwer: sudo systemctl zrestartuj nginx.service

- Przeładuj zmiany konfiguracji bez zatrzymania: sudo systemctl przeładuj nginx.service

Skonfiguruj serwer Nginx

Nginx.conf to główny plik konfiguracyjny. Składa elementy razem, dołączając wszystkie pozostałe pliki konfiguracyjne podczas uruchamiania serwera WWW.

Gdy Nginx jest instalowany na serwerach Ubuntu, domyślny katalog główny dokumentu znajduje się w / var / www / html. Tak jak w przypadku serwera Apache2 na Ubuntu.

Dowolny plik umieszczony w katalogu głównym, kończący się na .html i poprawnie sformatowane za pomocą składni HTML będą udostępniane klientom sieciowym z tego katalogu. Jest to domyślna lokalizacja, w której serwer szuka zapisanych dokumentów serwera .html / .htm

Większość plików konfiguracyjnych Nginx jest przechowywana w katalogu / etc / nginx. W tym katalogu znajdziesz pliki ustawień konfiguracyjnych serwera, elementy sterujące katalogu głównego i wiele różnych plików ustawień konfiguracyjnych do sterowania serwerem.

Dwie ważne lokalizacje, w których spędzasz większość czasu, to / etc / nginx / sites-available i / etc / nginx / sites-enabled

Plik dostępne w witrynach katalog zawiera wszystkie dostępne witryny. To jest lokalizacja, w której tworzysz nowe pliki konfiguracji witryny, a z obsługą witryn katalog zawiera wszystkie włączone witryny. Domyślnie witryny nie są włączane, dopóki nie uruchomisz polecenia, aby je włączyć.

Pierwszym domyślnym plikiem konfiguracyjnym witryny jest / etc / nginx / sites-available / default

Ten plik zawiera podstawowe konfiguracje ustawień testowych Nginx. Możesz zachować domyślną konfigurację witryny i nadal jej używać lub skopiować, utworzyć z niej nowy plik konfiguracji witryny… Pamiętaj jednak, aby włączyć nową witrynę.

Włączanie i wyłączanie witryn Nginx

Po utworzeniu witryn Nginx w systemie Ubuntu należy zawsze pamiętać o włączaniu tych witryn. W Apache2 pokazaliśmy, jak to zrobić. Witryny można włączać, uruchamiając a2ensite i wyłączając, uruchamiając polecenia a2dissite.

Nginx nie ma tych dostępnych. Aby więc włączyć witrynę o nazwie example.com w Ubuntu dla Nginx, po prostu utwórz dowiązanie symboliczne z dostępnych witryn do katalogu z włączonymi witrynami.

sudo ln -s /etc/nginx/sites-available/example.com /etc/nginx/sites-enabled/example.com

Aby wyłączyć witrynę example.com, po prostu usuń ją z katalogu z włączonymi witrynami.

sudo rm /etc/nginx/sites-enabled/example.com

Po włączeniu lub wyłączeniu witryny uruchom ponownie serwer Nginx.

sudo systemctl zrestartuj nginx.service

Aby sprawdzić, czy Nginx jest zainstalowany i działa, otwórz przeglądarkę i przejdź do adresu IP serwera lub nazwy hosta i powinieneś zobaczyć domyślną stronę Nginx, jeśli został zainstalowany poprawnie.
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux