Otwórz klasyczny panel sterowania systemu Windows 10

  • Richard Poole
  • 0
  • 2175
  • 563

Ten krótki samouczek pokazuje studentom i nowym użytkownikom, jak otworzyć (stary) klasyczny panel sterowania Windows 10. Jeśli śledzisz wiadomości, to zapewne już słyszałeś, że od wydania aktualizacji z października 2020 r. (20H2) klasyczny panel sterowania systemu został ukryty w systemie Windows 10.

Wraz z tą aktualizacją wydano wiele nowych funkcji, a wyeliminowanie klasycznego panelu sterowania było jedną z wielu zmian wprowadzonych w tej wersji.

Jeśli jesteś studentem lub nowym użytkownikiem i szukasz komputera do rozpoczęcia nauki, najłatwiejszym miejscem do rozpoczęcia jest Windows 10. Windows 10 to najnowsza wersja systemów operacyjnych dla komputerów osobistych opracowana i wydana przez firmę Microsoft jako część systemu Windows Rodzina NT.

Windows 10 stał się jednym z najlepszych systemów operacyjnych wiele lat po premierze i jest używany przez miliony użytkowników na całym świecie.

Dostęp do klasycznego panelu sterowania

Nie ma łatwego przycisku linku do starego lub klasycznego panelu sterowania. Jest ukryty przed normalnym widokiem. Istnieje jednak tajne polecenie, które możesz uruchomić, aby się tam dostać. Jak dotąd to jedyne obejście, jakie widziałem.

Aby dostać się do starego panelu sterowania, wystarczy nacisnąć Windows + R. na klawiaturze, aby otworzyć okno dialogowe uruchamiania.

Możesz uruchomić i wyszukać polecenie Uruchom, aby znaleźć aplikację poleceń Uruchom.

Gdy otworzy się okno poleceń, po prostu wpisz w nim poniższe polecenia. Następnie naciśnij klawisz Enter, aby otworzyć stary panel sterowania.

powłoka explorer.exe ::: BB06C0E4-D293-4f75-8A90-CB05B6477EEE

Wpisz powyższe polecenie w polu i naciśnij Enter.

To powinno otworzyć klasyczny panel sterowania, jak pokazano poniżej:

Otóż ​​to!

Wniosek

Ten krótki samouczek pokazał, jak uzyskać dostęp do klasycznego panelu sterowania w zaktualizowanym systemie Windows 10. Jeśli znajdziesz powyżej jakiś błąd, użyj poniższego formularza komentarza, aby zgłosić.
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux