Odtwarzaj i włącz obsługę zaszyfrowanych filmów DVD w systemie Ubuntu 16.04 | 18.04 | 18.10 Komputery stacjonarne

  • Richard Poole
  • 0
  • 616
  • 116

Jeśli chcesz uzyskać obsługę DVD i inne formaty wideo w systemie Ubuntu 16.04 | 18.04 i 18.10, poniższe kroki są dobrym miejscem do rozpoczęcia… Dowiesz się, jak zainstalować dodatkowe pakiety na pulpicie Ubuntu, aby to osiągnąć…

Domyślnie większość obsługi dysków DVD nie jest dostępna w systemie Ubuntu 18.04 | 16.04 / 18.10 ze względów prawnych i technicznych… Większość dostępnych na rynku dysków DVD jest chroniona przed kopiowaniem i wymaga zainstalowania legalnych kodeków przed użyciem… Oprogramowanie deszyfrujące lub dekodujące te dyski DVD nie jest dołączone do systemu Ubuntu z tego powodu… .

Aby odtwarzać zaszyfrowane dyski DVD, musisz mieć zainstalowane odpowiednie kodeki…

Kodek to oprogramowanie, które umożliwia aplikacjom odczytywanie formatu wideo lub audio. Jeśli oprogramowanie do odtwarzania filmów nie znajdzie odpowiednich kodeków, może zaproponować ich zainstalowanie.

Jeśli chcesz odtwarzać dostępne na rynku dyski DVD w systemie Ubuntu, może być konieczne zakupienie oprogramowania i programów, które obsługują ochronę praw autorskich DVD… Jednym z tych programów open source jest Fluendo.

Fluendo działa z systemami Linux i powinno być legalne w większości krajów. Jednak Fluendo nie jest darmowe.

Alternatywnie możesz użyć nielicencjonowanego dekodera dla systemu Linux, ale w większości krajów nie jest to dozwolone przez prawo. Używanie go może więc być niezgodne z prawem. Ubuntu pozwala zainstalować te kodeki i używać ich, ale robisz to na własne ryzyko.

Aby zainstalować nielicencjonowany dekoder, który jest dostępny w systemie Ubuntu, uruchom poniższe polecenia.

sudo apt update sudo apt install libdvdnav4 libdvdread4 gstreamer1.0-plugins-bad gstreamer1.0-plugins-ugly libdvd-pkg sudo apt install ubuntu-limited-extras

Potwierdź, aby zainstalować libdvdcss2 i zezwolić na automatyczne aktualizacje…

Następnie powinieneś móc odtwarzać i oglądać DVD na pulpicie Ubuntu.

Podsumowanie:

Ten post pokazuje studentom i nowym użytkownikom, jak skonfigurować Ubuntu, aby oglądać dostępne na rynku dyski DVD w systemie Ubuntu 18.04 | Komputery stacjonarne 16.04 i 18.10…. Domyślnie te programy nie są dostępne w systemie Ubuntu.

Aby odtworzyć te dyski DVD, musisz mieć zainstalowany odpowiedni dekoder… Powyższy post pokazał, jak przygotować DVD z Ubuntu.

Cieszyć się!
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux