Zdalnie przesyłaj pliki przez SSH przy użyciu SCP na Ubuntu 17.04 / 7.10

  • Michael Arnold
  • 0
  • 2469
  • 274

Chcesz przenieść pliki między dwoma serwerami Ubuntu? Jeśli kiedykolwiek musiałeś szybko przesyłać pliki między dwoma serwerami Ubuntu, najlepszym sposobem jest użycie SSH przy użyciu Secure Copy (SCP).

SCP używa szyfrowania i uwierzytelniania SSH, aby szybko i łatwo bezpiecznie przesyłać pliki między serwerami. Ten krótki samouczek pokaże studentom i nowym użytkownikom, jak używać SCP przez SSH do przesyłania plików między dwoma serwerami Ubuntu.

Bezpieczna kopia to sposób bezpiecznego przesyłania plików między lokalnym komputerem hosta a hostem zdalnym lub między dwoma komputerami za pośrednictwem protokołu SSH.

Poniżej znajdują się przykłady użycia SCP do kopiowania do / z hostów.

Przesyłanie plików do zdalnego hosta

Aby przesłać plik na serwer zdalny z serwera lokalnego, na którym jesteś obecnie zalogowany, uruchom poniższe przykładowe polecenia.

scp file_to_transfer.txt [email protected]: / directory_to_drop_file / location /

Powyższe polecenia kopiują plik lokalny z serwera lokalnego i przenoszą go na serwer zdalny za pośrednictwem nazwy hosta lub adresu IP serwera zdalnego i upuszczają go w określonej lokalizacji katalogu.

Przesyłanie plików ze zdalnego hosta

Aby przesłać pliki ze zdalnego hosta na serwer lokalny, użyj poniższych przykładowych poleceń. Załóżmy, że chcesz skopiować całą zawartość witryny do spakowanego folderu o nazwie website_content.zip.

Wykonaj poniższe polecenia, aby skopiować zawartość ze zdalnego serwera na lokalny host.

scp [email protected]: /directory/website_content.zip /path_to_store_content/www/html/website_content.zip

Wykonanie powyższego spowoduje bezpieczne skopiowanie zawartości zdalnej na hosta lokalnego. Zastąp zdalnyhost.com nazwą hosta lub adresem IP zdalnego serwera. Zastąp także root rzeczywistym kontem administratora serwera.

Z pewnych powodów, jeśli domyślny port SSH zostanie zmieniony z 22, może być konieczne określenie nowego portu podczas korzystania z powyższych poleceń. Przykładowe polecenie pokazano poniżej.

scp -P 2221 plik_lokalny.txt nazwa_użytkownika @ host_zdalny: / katalog / lokalizacja /

Zrób to samo podczas kopiowania plików ze zdalnego hosta na lokalny serwer.

Otóż ​​to!

Podsumowanie:

Ten post pokazuje uczniom i nowym użytkownikom, jak używać SCP przez SSH do bezpiecznego i szybkiego przesyłania plików między lokalnym hostem a zdalnym serwerem. SCP używa szyfrowania i uwierzytelniania SSH w celu ochrony przesyłanych treści.

Tak więc, jeśli kiedykolwiek musiałeś przenieść poufną zawartość między dwoma hostami Ubuntu, wykonaj powyższe kroki, aby to zrobić.

Ciesz się ~
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux