Zresetuj zapomniane hasło użytkownika w systemie Ubuntu 17.04 | 17.10

  • Giles Benson
  • 0
  • 3188
  • 140

Ten krótki samouczek pokazuje studentom i nowym użytkownikom, jak łatwo zresetować zapomniane hasło użytkownika w systemie Ubuntu 17.04 | 17.10. Wszyscy jesteśmy ludźmi i czasami zapominamy o ważnych rzeczach. Jeśli zapomniałeś hasła do Ubuntu, ten post powinien pomóc Ci je odzyskać.

Zapomnienie hasła do serwera może uniemożliwić logowanie fizyczne lub zdalne. Istnieją narzędzia, które mogą pomóc w odzyskaniu hasła. Jednak poniższa metoda jest najszybszym i najłatwiejszym sposobem na zrobienie tego.

Kiedy będziesz gotowy, kontynuuj poniżej

Aby zresetować hasło użytkownika lub roota, włącz serwer i naciśnij Klawisz Esc na klawiaturze, aby wyświetlić menu startowe Ubuntu. W menu wybierz * Zaawansowane opcje dla Ubuntu

Następnie wybierz * Ubuntu, z Linux.x.x-generic (tryb odzyskiwania)

Następnie przewiń listę w dół i wybierz root, jak pokazano na poniższym ekranie, a następnie naciśnij Przycisk ENTER

Następnie uruchom poniższe polecenia, aby zamontować powłokę z uprawnieniami do odczytu / zapisu

mount -rw -o remount /

Po wykonaniu powyższych poleceń należy ponownie zamontować powłokę z uprawnieniami do odczytu / zapisu. Teraz możesz uruchamiać ograniczone zestawy poleceń, w tym polecenia zmiany hasła dla użytkownika i roota.

Aby zresetować hasło użytkownika, uruchom poniższe polecenia, zastępując nazwę użytkownika rzeczywistą nazwą konta lub użytkownika.

sudo passwd nazwa użytkownika

Po uruchomieniu powyższych poleceń zostaniesz poproszony o utworzenie i potwierdzenie hasła dla podanej nazwy konta. stwórz to i gotowe.

Następnie wpisz restart aby zrestartować serwer i zacząć używać nowo utworzonego hasła.

W ten sposób resetuje się hasło użytkownika lub roota na serwerach Ubuntu i na pulpicie.

Podsumowanie:

Ten post pokazuje uczniom i nowym użytkownikom, jak zresetować zapomniane hasło użytkownika na serwerach i komputerach stacjonarnych Ubuntu. Powinien dotyczyć prawie wszystkich wersji Ubuntu. Wykonaj powyższe kroki, aby odzyskać brakujące hasło.

Gratulacje! Właśnie nauczyłeś się resetować lub odzyskiwać zapomniane hasła użytkowników w systemie Ubuntu

Cieszyć się!
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux