Zresetuj system Windows 10 bez utraty plików

  • Richard Poole
  • 0
  • 1038
  • 145

Ten krótki samouczek pokazuje uczniom i nowym użytkownikom, jak zresetować system Windows 10 bez utraty plików.

Gdy zauważysz, że Twój komputer działa wolno lub jest zainfekowany złośliwym oprogramowaniem i innymi wirusami i chcesz zacząć od nowa bez utraty plików, możesz zresetować system Windows 10, aby odzyskać komputer bez utraty danych.

Użycie tej opcji resetowania spowoduje powrót komputera do stanu podobnego do stanu, w którym został włączony po raz pierwszy. Spowoduje to usunięcie programów, które nie zostały dostarczone z komputerem i niektórych danych z profilu osobistego, ale nie dokumentów i folderów przechowywanych w \Użytkownik teczka.

Zachowany zostanie również magazyn danych w innych folderach i dyskach.

Zresetowanie komputera ma mniejszy wpływ niż opcja czystej instalacji, chociaż wymaga wystarczającej ilości miejsca na dysku. 

Gdy będziesz gotowy do zresetowania komputera z systemem Windows 10, wykonaj poniższe czynności:

Zresetuj lub ponownie zainstaluj system Windows 10

Istnieją trzy opcje, które pozwalają zresetować komputer. Pamiętaj, że będziesz chciał wybrać opcję, która pozwala zresetować komputer bez utraty danych.

opcja 1

  • Przejdź do Panelu sterowania i otwórz ustawienia odzyskiwania lub wybierz Początek  > Ustawienia  > Aktualizacja i bezpieczeństwo  > Poprawa.
  • Pod Zresetuj ten komputer, Wybierz Zaczynaj.

Opcja 2

  • Uruchom ponownie komputer, aby przejść do ekranu logowania, a następnie naciśnij i przytrzymaj Klawisz Shift podczas wybierania pliku Moc  ikona> Uruchom ponownie w prawym dolnym rogu ekranu.
  • Po ponownym uruchomieniu komputera wybierz Rozwiązywanie problemów > Zresetuj ten komputer.

Wariant 3

  • Wybierz Start, a następnie naciśnij i przytrzymaj Klawisz Shift podczas wybierania pliku Moc  ikona> Uruchom ponownie aby ponownie uruchomić komputer w trybie odzyskiwania.
  • Po ponownym uruchomieniu komputera wybierz Rozwiązywanie problemów > Zresetuj ten komputer.

Każda z trzech powyższych opcji będzie dla Ciebie odpowiednia.

Następnie wybierz opcję resetowania, ale zachowaj moje akta. Spowoduje to usunięcie aplikacji i ustawień, ale zachowa osobiste pliki i foldery z pierwszego uruchomienia komputera.

Następnie wybierz Pobieranie w chmurze aby pobrać i ponownie zainstalować system Windows.

Będzie to wymagało połączenia z Internetem i wystarczającej ilości wolnego miejsca na komputerze.

Jeśli na komputerze nie ma wystarczającej ilości miejsca, aby zresetować system Windows 10, otrzymasz powiadomienie. W tym scenariuszu zwolnij dodatkowe miejsce lub wykonaj czynności opisane w następnej sekcji, aby ponownie zainstalować system Windows 10.

Po zresetowaniu systemu Windows 10 komputer powinien wielokrotnie uruchamiać się ponownie. Po zakończeniu będziesz mógł zalogować się podobnie jak za pierwszym razem, gdy kupiłeś swój komputer.

Otóż ​​to!

Wniosek:

W tym poście pokazano, jak zresetować komputer z systemem Windows 10 bez utraty plików. Jeśli znajdziesz jakikolwiek błąd powyżej, użyj poniższego formularza komentarza, aby zgłosić.
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux