Rozwiąż polecenie add-apt-repository nie znaleziono Błąd w systemie Ubuntu 18.04 | 16.04

  • Cornelius Paul
  • 0
  • 1644
  • 66

Ten krótki samouczek pokazuje studentom i nowym użytkownikom, jak szybko i łatwo naprawić sudo: add-apt-repository: nie znaleziono polecenia błąd podczas korzystania z Ubuntu 18.04 | 16.04.

Większość użytkowników Ubuntu ma tendencję do instalowania minimalnej wersji serwera Ubuntu. Dzięki minimalnej wersji Ubuntu otrzymujesz ograniczony zestaw narzędzi i pakietów wystarczający do obsługi serwera w większości środowisk.

Ze względu na ograniczony zestaw dostępnych narzędzi możesz napotkać sytuacje, w których niektóre potrzebne narzędzia nie zostaną zainstalowane po wyjęciu z pudełka.

Na przykład, jeśli chcesz dodać nowe repozytorium PPA, musisz użyć rozszerzenia polecenie add-apt-repository aby to zrobić. Ale w przypadku minimalnej wersji serwera Ubuntu polecenie nie jest instalowane domyślnie. Musisz go zainstalować przed użyciem.

Studenci lub nowi użytkownicy poszukujący systemu Linux, na którym można rozpocząć naukę. Najłatwiejszym miejscem do rozpoczęcia jest system operacyjny Ubuntu Linux…. To świetny system operacyjny Linux dla początkujących i osób szukających łatwiejszej w użyciu dystrybucji Linuksa…

Ubuntu to system operacyjny Linux typu open source, który działa na komputerach stacjonarnych, laptopach, serwerach i innych urządzeniach.

Zarówno systemy Ubuntu, jak i Windows zapewniają produktywność, łatwość obsługi, niezawodność oraz umożliwiają instalowanie i uruchamianie tysięcy programów, od gier po oprogramowanie biurowe i biurowe..

Rozwiąż polecenie add-apt-repository: nie znaleziono polecenia

Naprawianie add-apt-repository: błąd nie znaleziono polecenia w Ubuntu jest proste. Plik add-apt-repository polecenie zależy od wspólne właściwości oprogramowania i nie jest zainstalowany.

Po prostu uruchom poniższe polecenia, aby zainstalować wspólne właściwości oprogramowania.

sudo apt update sudo apt install Software-properties-common

Następnie zaktualizuj Ubuntu i spróbuj dodać repozytorium PPA przy użyciu rozszerzenia add-apt-repository.

sudo apt update

Teraz możesz dodać swój PPA, jak pokazano poniżej:

Przykład:

sudo add-apt-repository ppa: nginx / development

Otóż ​​to!

Wniosek:

Ten post pokazuje, jak szybko i łatwo rozwiązać add-apt-repository: polecenie nie znaleziono błąd w systemie Ubuntu 18.04 | 16.04 systemów. Jeśli znajdziesz jakikolwiek błąd powyżej, użyj poniższego formularza, aby go zgłosić.

Dzięki,
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux