Konfiguracja CMS WordPress po instalacji

  • Giles Benson
  • 0
  • 1076
  • 164

Tak więc dużo pisaliśmy o WordPressie na tym blogu. Rozmawialiśmy o instalacji WordPress na Ubuntu 17.04, pokazaliśmy studentom i nowym użytkownikom sposoby zabezpieczania WordPressa oraz wiele innych postów na temat zarządzania blogami i witrynami WordPress.

Ten dzisiejszy post pokaże Ci kilka rzeczy, które powinieneś zrobić zaraz po zainstalowaniu WordPressa… Nauka instalacji WordPressa to jedno, a skonfigurowanie WordPressa tak, aby działał poprawnie, to co innego i powinno być wykonane prawie natychmiast po instalacji.

A teraz zacznijmy… i pokażemy Ci kilka rzeczy do zrobienia niemal natychmiast po uruchomieniu i uruchomieniu WordPressa po raz pierwszy.

Krok 1: Skonfiguruj linki bezpośrednie WordPress

Linki bezpośrednie WordPress to stałe adresy URL dla postów i stron witryny. Nie mają się zmieniać. Kiedy WordPress jest zainstalowany, domyślnie jest skonfigurowany z domyślnymi ustawieniami permalinków, znanymi również jako brzydkie linki.

Większość dzisiejszych witryn internetowych jest skonfigurowana z myślą o optymalizacji wyszukiwarek (SEO). Domyślne ustawienia adresu URL dostarczane z WordPressem nie są tym, co nazwaliśmy przyjaznymi dla SEO.

Oto przykład: http://www.sample.com/?p=123

Każdy chce mieć przyjazny dla SEO adres URL, który jest łatwy do odczytania i zrozumienia. Aby to osiągnąć, musisz skonfigurować WordPress z tymi ustawieniami, jak pokazano na poniższym obrazku.

Krok 2: Wyłącz e-maile z opublikowanymi komentarzami

Innymi ustawieniami, które możesz chcieć wyłączyć, są powiadomienia e-mail o dodaniu lub wstrzymaniu komentarzy do moderacji. Prawdopodobnie spowoduje to zalanie skrzynki odbiorczej, jeśli nie wyłączysz. Aby go wyłączyć, przejdź do Ustawienia ==> strona Ustawienia dyskusji. Odznacz pola, jak pokazano poniżej.

Krok 3: Skonfiguruj ustawienia ogólne

Następną stroną, którą możesz chcieć odwiedzić, jest Ustawienia główne strona. Tam możesz odpowiednio ustawić Nazwa strony, Slogan, Adres e-mail do powiadomień, Strefa czasowa i więcej. Aby uzyskać dostęp do strony Ustawienia ogólne, kliknij Ustawienia ==> Ogólne.

Kiedy skończysz, kliknij Zapisz zmiany aby zapisać zmiany.

Krok 4: Zainstaluj polecane wtyczki

Prawdopodobnie będziesz także chciał zainstalować kilka polecanych wtyczek do swoich witryn. Nie wszystkie polecane wtyczki są konieczne do zainstalowania… ale powinieneś zainstalować te, które pomagają zabezpieczyć i zwiększyć możliwości strony.

Aby zainstalować niektóre polecane wtyczki, wybierz Wtyczki -> Dodaj nowe. W sekcji Polecane przejrzyj wtyczki do zainstalowania.

To kilka zadań, które możesz chcieć wykonać po pierwszej instalacji WordPressa. Inne kroki, które możesz podjąć później, ale są one ważne. Aby zainstalować wtyczki, prawdopodobnie powinieneś zainstalować Akismet, JetPack przez WordPress.com i WP Super Cache.

Podsumowanie:

To nie jest pełna lista kroków do zrobienia zaraz po zainstalowaniu WordPressa, ale kilka powyższych kroków może wprowadzić Cię na właściwą ścieżkę. Zrób to i wracaj tutaj po więcej samouczków na temat WordPress.
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux