Skonfiguruj logowanie bez hasła za pomocą PuTTY i połącz się z Ubuntu 17.04 | 17.10

  • Dylan Parker
  • 0
  • 4906
  • 150

PuTTY to darmowy emulator terminala, który obsługuje różne protokoły sieciowe, takie jak Telnet, SSH, Rlogin i SCP. Jest to prawdopodobnie najczęściej używany obecnie emulator terminala SSH.

Istnieje od bardzo, bardzo długiego czasu. Chociaż są to inne emulatory terminali z większą liczbą funkcji i obsługą wielu protokołów, PuTTY zawsze będzie tym, który zapewni szybkie i łatwiejsze połączenie.

Ten krótki samouczek pokaże studentom i nowym użytkownikom, jak używać PuTTY i łączyć się z serwerem SSH w systemie Ubuntu 17.04 | 17.10 bez haseł. Uwierzytelnianie bez hasła zapewnia lepsze bezpieczeństwo niż standardowe uwierzytelnianie SSH.

Aby połączyć się z serwerem SSH za pomocą PuTTY bez haseł, postępuj zgodnie z poniższym przewodnikiem.

Aby pobrać PuTTY, odwiedź poniższą stronę pobierania.

Pobieranie

Pobierz następujące pliki na pulpit.

  • Putty.exe
  • Puttygen.exe

Po pobraniu kliknij dwukrotnie PuTTY, aby otworzyć. Gdy system Windows wyświetli monit o zweryfikowanie pliku, wybierz otwarcie bez zawsze ostrzeżenia.

Aby połączyć się z serwerem SSH, wpisz adres IP lub nazwę hosta i kliknij Otwórz. To takie proste. Zostaniesz poproszony o podanie nazwy użytkownika i hasła, zanim będziesz mógł się połączyć.

Konfigurowanie uwierzytelniania PuTTY bez hasła.

Aby połączyć się z serwerem SSH bez haseł za pomocą PuTTY, kliknij dwukrotnie Puttygen na pulpicie, aby otworzyć. Następnie kliknij przycisk Generuj, aby wygenerować parę kluczy publiczny / prywatny dla swojego systemu.

Poczekaj, aż proces się rozpocznie. Może to zająć dużo czasu w zależności od używanego komputera. Po wygenerowaniu pary kluczy zapisz zarówno klucz publiczny, jak i prywatny, gdzieś na komputerze z łatwym dostępem.

Następnie otwórz plik klucza publicznego, a następnie skopiuj jego zawartość i połączenie na serwer SSH. Po podłączeniu uruchom poniższe polecenia, aby utworzyć ukryty plik .ssh plik.

madir .ssh

Po utworzeniu folderu uruchom poniższe polecenia, aby utworzyć plik Authorized_keys plik i wklej skopiowany wcześniej klucz publiczny i zapisz plik.

nano ~ / .ssh / authoris_keys

Po zapisaniu pliku uruchom poniższe polecenia, aby zabezpieczyć plik.

chmod go-rwx ~ / .ssh ~ / .ssh / autoryzowane_klucze

Teraz, gdy klucz publiczny został dodany do serwera, możesz teraz skonfigurować PuTTY tak, aby zawsze logował się bez haseł.

Otwórz ponownie PuTTY iw obszarze Połączenie wybierz Dane i wpisz nazwę konta, która ma być używana do zawsze logowania.

Następnie w obszarze SSH wybierz opcję Auth, a następnie przeglądaj i znajdź klucz prywatny i wybierz go.

Na koniec wróć do sesji i wpisz adres IP serwera, nazwę sesji, a następnie kliknij Zapisać.

Pozwoli to zapisać sesję na później. Jeśli wszystko jest zaznaczone poprawnie, powinieneś być w stanie zalogować się do serwera SSH bez haseł.

Gratulacje! Właśnie skonfigurowałeś PuTTY do łączenia się z SSH bez haseł.

Cieszyć się!
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux