Rozwiąż Kernel Panic w Arch Linux

  • Dylan Parker
  • 0
  • 4912
  • 523

Jeśli jesteś użytkownikiem Arch Linux, możesz doświadczyć paniki jądra! w systemach operacyjnych opartych na Uniksie problem paniki jądra nie jest końcem wszystkiego (jednak istnieje inny typ awarii, który jest martwy dla systemu operacyjnego !!). Panika jądra występuje z powodu niektórych działań sprzętowych, takich jak duża praca procesora, gdy RAM jest niewystarczająca lub częste podłączanie i odłączanie oprogramowania sprzętowego itp. Powody, dla których występuje panika jądra, dają administratorom dostęp do wielu użytkowników lub instalują i usuwają pakiety i pliki więcej niż normalnie. W rzeczywistości przy działaniach programowych powodujesz problem ze sprzętem i dochodzi do paniki jądra, na przykład gdy instalujesz sterownik karty graficznej w niewłaściwy sposób, wtedy znajdziesz problem z grafiką, a jądro nie może tego znieść i jest zdezorientowany, więc pojawia się panika jądra. Powody te były częstymi przyczynami paniki jądra, chociaż ma ona inne przyczyny !

Zobaczmy teraz, jak możemy rozwiązać panikę jądra, mój drogi przyjacielu Arcush napisałem niesamowity artykuł o panice jądra, który nazywa się „Kernel panic, 11min”, który przetłumaczyłem dla Ciebie na angielski, zakładając, że nie usunął plików w pamięci podręcznej pacmana kontynuujemy ten samouczek.

Zakładając, że jądro ma problem z synchronizacją niektórych pakietów / bibliotek, ponieważ są zepsute lub itp. Wykonujemy „chroot” i ponownie instalujemy te pakiety.

Uwaga: Jeśli masz jakieś ważne dla siebie dane, uzyskaj z nich kopię zapasową podczas „chrootu”, chociaż nic by się nie stało !!

Nagraj plik iso Arch Linux na płycie DVD, a następnie uruchom go, gdy system zostanie całkowicie załadowany, użyj poniższego polecenia, aby uzyskać informacje o partycjach:

lsblk

Wiedz, że montujemy nasze partycje:
Uwaga : Twoje partycje różnią się ode mnie, a poniższe polecenia to tylko przykłady !

montowanie / dev / sda1 / mnt
mount / dev / sda2 / mnt / home
mkswap / dev / sda3
swapon / dev / sda3

Teraz Chroot wykonujemy następującą komendą:

 arch-chroot / mnt


Uwaga: przed Chrootem masz:

[email chroniony] ~ #

Ale po Chroot powinieneś mieć ten znak:

sh-4.3 #

Jeśli się nie zmieniło, miałeś problem z Chrootingiem !

Powinniśmy być pewni, że Pacman działa poprawnie, może zniszczone biblioteki i pakiety, od których zależy Pacman, więc użyj poniższej komendy:

pacman - wersja

Wynik powinien wyglądać następująco:

.--.                  Pacman wersja 4.2.1 - libalpm wersja 9.0.1/ _.- '.-. .-. .-. Copyright (C) 2006-2014 Pacman Development Team'-. '-''-''-„Copyright (C) 2002-2006 Judd Vinet '-'                       Ten program może być swobodnie rozpowszechniany w ramach                       warunki GNU General Public L.

Jeśli w wynikach pojawi się błąd informujący, że biblioteka lub pakiet ma problem, należy ponownie zainstalować ten pakiet / bibliotekę, jako przykład wyjście wykryło problem w pakiecie / bibliotece, której nazwa to unixmen więc najpierw sprawdzamy, czy unixmen jest w pamięci podręcznej Pacmana, czy nie:

ls -l / var / cache / pacman / pkg / unixmen *

Teraz, jeśli masz skompresowany plik w pamięci podręcznej Pacmana, idź i wyszukaj miejsce, w którym domyślnie powinna znajdować się ta biblioteka / pakiet, na przykład to unixmen jest biblioteką i powinna znajdować się w / lib / unixmen teraz za pomocą poniższych poleceń umieść tę bibliotekę tam i wyodrębnij ją:

cp / var / cache / pacman / pkg / unixmen * / lib / unixmen tar -xf / lib / unixmen / *

Teraz ponownie sprawdź Pacmana, wykonując polecenie, aby upewnić się, że Pacman działa poprawnie:

pacman - wersja

Teraz powinniśmy ponownie zainstalować Linuksa, więc wyszukaj w pamięci podręcznej Pacmana, aby znaleźć pakiet Linux, na przykład nazwa pakietu Linux to:

linux-4.0.5-1-x86_64.pkg.tar.xz

Teraz powinniśmy ponownie zainstalować ten pakiet za pomocą następującego polecenia:

pacman -U /var/cache/pacman/pkg/linux-4.0.5-1-x86_64.pkg.tar.xz

Koniec procesu powinien wyglądać tak, jak na tym obrazku:

Teraz zaktualizuj i zaktualizuj swój system:

sudo pacman -Syu

Po aktualizacji użyj następującego polecenia:

mkinitcpio -p linux

Wynik powinien wyglądać następująco:

Teraz wprowadź polecenie poniżej:

grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg

Wynik powinien wyglądać następująco:

Teraz pchaj ctrl + D przyciski i wprowadź następujące polecenia:

umount -R / mnt reboot

Teraz wyjmij DVD z nagrywarki DVD i pozwól komputerowi uruchomić się z dysku twardego, podczas uruchamiania systemu zobaczysz:


Oznacza to, że system działa teraz poprawnie i zostanie uruchomiony po około 1 min i 30 sekundach !!

Chciałbym, żeby ten artykuł był dla Ciebie przydatny 🙂
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux