Student - Jak włączyć / wyłączyć ochronę systemu Windows?

  • Matthew Stevenson
  • 0
  • 3303
  • 751

Systemy Windows od 7 do 10 zapewniają funkcję ochrony systemu, która umożliwia komputerowi regularne tworzenie punktów przywracania. Jak włączyć i wyłączyć tę funkcję w systemie Windows 10?

Odpowiedź dla studentów: Windows 10 jest wyposażony w funkcję wprowadzoną w poprzedniej wersji o nazwie Ochrona systemu. Jego zadaniem jest regularne tworzenie punktów przywracania, aby można było przywrócić komputer w nagłych przypadkach.

Domyślnie są one tworzone co 7 dni, jeśli w tym okresie nie utworzono żadnych punktów przywracania. Punkt przywracania systemu Windows to świetna funkcja do włączenia, jeśli nie jest jeszcze włączona.

Gdy to włączysz, komputer utworzy punkty w czasie, do których możesz przywrócić. Będziesz wtedy mógł przywrócić komputer w odpowiednim czasie. Ten krótki samouczek pokaże, jak włączyć lub wyłączyć go w systemie Windows 10.

Zanim przejdziesz dalej, ta funkcja może zostać włączona lub włączona tylko przez administratora systemu lub członka grupy administratorów. Jeśli tak, kontynuuj poniżej.

Krok 1: Otwórz stronę ustawień systemu Windows.

Funkcję Ochrona systemu można łatwo włączyć lub wyłączyć na stronie ustawień systemu. Aby uzyskać dostęp do tej strony, naciśnij klawisz z logo systemu Windows i R na klawiaturze.

Spowoduje to otwarcie okna poleceń Uruchom systemu Windows, jak pokazano poniżej. Kiedy się otworzy, wpisz poniższe polecenie i naciśnij enter.

sysdm.cpl

Po otwarciu strony ustawień systemu wybierz plik Ochrona systemu a następnie kliknij Dysk lokalny (C :) (System) (lub dysk, który chcesz włączyć) i kliknij Skonfiguruj.

Następnie wybierz przycisk opcji obok Włącz ochronę systemu w Ustawieniach systemu i użyj suwaka pod Wykorzystanie miejsca na dysku i przypisz procent maksymalnego miejsca na dysku do wykorzystania do ochrony systemu.

W miarę zapełniania się miejsca starsze punkty przywracania będą usuwane, aby zrobić miejsce na nowe. Upewnij się, że nie przypisujesz zbyt wiele, jeśli chroniony dysk nie ma wystarczającej ilości wolnego miejsca.

Kliknij ok i jesteś skończony.

Oto jak włączyć ochronę systemu Windows 10.

Aby wyłączyć, kliknij przycisk opcji obok opcji Wyłącz ochronę systemu w obszarze Ustawienia przywracania.

Otóż ​​to!
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux