Pytanie studenckie - Jak automatycznie uruchamiać programy w systemie Windows 10?

  • Yurii Anneticus
  • 0
  • 1397
  • 292

W poprzedniej wersji Windowsa można było łatwo tworzyć programy startowe wchodząc na stronę msconfig i dodając tam programy. Jak to zrobić w systemie Windows 10 teraz, gdy msconfig nie jest dostępny?

Ten krótki samouczek przedstawia studentom łatwy sposób tworzenia programów startowych w systemie Windows 10.

System Windows umożliwia programom automatyczną instalację w ustawieniach konfiguracji uruchamiania systemu Windows. W przypadku programów zaprojektowanych do automatycznego uruchamiania nie ma nic do zrobienia. Będą uruchamiać się automatycznie przy każdym uruchomieniu systemu Windows.

Jak więc automatycznie uruchomić program, który nie został zaprojektowany do uruchamiania przy każdym uruchomieniu systemu Windows? Ten krótki przewodnik pokaże ci łatwy sposób na zrobienie tego… i prawdopodobnie powinien działać ze wszystkimi programami i aplikacjami Windows.

Krok 1: Sprawdź, gdzie są zainstalowane programy

Łatwym sposobem na automatyczne uruchomienie programu jest utworzenie skrótu do programu w formacie Folder startowy systemu Windows. Musisz wiedzieć, gdzie jest zainstalowany program, który chcesz uruchomić. Aby znaleźć te informacje, kliknij program prawym przyciskiem myszy Ikona lub plik wykonywalny i wybierz Nieruchomości.

Na karcie Skrót zanotuj uruchomienie programu w folderze. Lub kliknij przycisk, aby Otwórz lokalizację pliku programu… i w ten sposób znajdziesz katalog domowy programu. Będzie to również miejsce, w którym żyje plik wykonywalny programu.

Krok 2: Konfiguracja programów do automatycznego uruchamiania

Po odkryciu, gdzie znajduje się program, który chcesz uruchomić automatycznie, kontynuuj poniżej, aby dowiedzieć się, jak uruchomić program automatycznie.

Najpierw otwórz okno poleceń Uruchom systemu Windows. Lub wpisz klawisz z logo systemu Windows i R na klawiaturze. Spowoduje to otwarcie okna uruchamiania poleceń systemu Windows.

W polu wpisz to polecenie w polu i naciśnij klawisz Enter.

powłoka: uruchamianie

Po naciśnięciu Enter otworzy się folder startowy programu Windows dla twojego konta. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy pusty obszar i wybierz Nowy -> Skrót

Teraz przejdź do katalogu domowego programu… tego, który znalazłeś, wykonując powyższy krok, i wybierz plik wykonywalny programów.

Kontynuuj pracę kreatora, aż skończysz.

Za każdym razem, gdy logujesz się do komputera z systemem Windows, ten program automatycznie się otworzy.

Otóż ​​to! Cieszyć się!
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux