Samouczek dla uczniów - Wyłącz stare witryny z konta Google AdSense

  • Richard Poole
  • 0
  • 1970
  • 575

Chcesz usunąć stare witryny z kont Google AdSense? Niedawno sprzedałem jeden z moich blogów WordPress i musiałem wyczyścić wszystkie ślady moich informacji z bloga, zanim przekazałem je nowemu właścicielowi.

Usunąłem mój kod Google AdSense, Analytics i inne informacje, które mogą być powiązane ze mną lub innymi moimi witrynami. Dla uczniów i nowych użytkowników, którzy przeszli przez podobne sytuacje lub mogli usunąć bloga i chcą usunąć informacje o blogu z AdSense, mogą skorzystać z poniższego przewodnika.

[alert-announce] Należy pamiętać, że nie można usuwać witryn z konta AdSense, o ile mają one historyczne dane finansowe. [/ alert-announce]

Nie można usuwać witryn z konta Google AdSense i uważam, że dzieje się tak dlatego, że witryny z historycznymi informacjami księgowymi muszą być przechowywane przez jak długo? Nie wiem Jedyne, co można zrobić, aby zapobiec nieautoryzowanemu użyciu kodu AdSense, to zweryfikować (zweryfikować) wszystkie działające witryny i unieważnić (niezweryfikowane) witryny, nad którymi nie masz kontroli..

Zweryfikowane witryny to te, które zostały przez Ciebie zidentyfikowane i które mogą używać Twojego kodu reklamy Google. Jeśli obawiasz się, że ktoś może chcieć złośliwie wykorzystać Twój kod reklamy, możesz skorzystać z funkcji zweryfikowanych witryn.

Nawet jeśli Twój kod reklamy Google jest używany w witrynach, które nie są przez Ciebie zweryfikowane, nie zaszkodzi to Twojej pozycji w Google, a reklamy te nie będą generować zarobków. Dlatego najbezpieczniejszym sposobem ochrony konta AdSense jest unieważnienie witryn, nad którymi nie masz kontroli, i zezwalanie na używanie kodów reklam tylko w zweryfikowanych witrynach..

Krok 1: Tworzenie zweryfikowanych witryn na koncie Google AdSense

Aby autoryzować wszystkie zweryfikowane witryny, zaloguj się do AdSense i wybierz Ustawienia po lewej stronie, jak pokazano na poniższym obrazku.

Następnie kliknij Moje witryny a następnie stronę Zarządzaj witrynami i kliknij Więcej opcji i wybierz Zweryfikuj witryny.

Następnie zaznacz pola obok wszystkich witryn, nad którymi masz kontrolę, i odznacz te, nad którymi już nie kontrolujesz.

Następnie ponownie kliknij opcję Zarządzaj witrynami i wybierz Autoryzacja witryny

Na koniec włącz autoryzację witryny i zapisz.

Zapisz i gotowe. W ten sposób konfigurujesz AdSense, aby nie stać się ofiarą złośliwego zachowania. Funkcja weryfikacji witryny zezwala tylko na korzystanie z kodu reklamy Google. Jeśli autoryzowana witryna korzysta z Twojego kodu reklamy, nadal będzie się wyświetlać, ale nie będzie generować na nich zarobków.

Cieszyć się!
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux