Samouczek dla studentów - Eksportowanie i importowanie baz danych WordPress przez cPanel

  • Richard Poole
  • 0
  • 3376
  • 110

Kilka dni temu pokazaliśmy studentom i nowym użytkownikom, jak eksportować i importować bazy danych MySQL i MariaDB. Dzisiejszy post wykorzystuje cPanel i phpMyAdmin do osiągnięcia tego samego celu.

Ponieważ ogromna większość konfiguracji WordPress korzysta z baz danych MySQL lub MariaDB, ten wpis dotyczy również tych ustawień. W rzeczywistości, dopóki phpMyAdmin może połączyć się z bazą danych, nie ma znaczenia, jaki jest serwer bazy danych, powinieneś być w stanie użyć narzędzia, aby wykonać zadanie.

Dla tych, którzy nie wiedzą, czym jest phpMyAdmin, jest to narzędzie internetowe typu open source, które umożliwia każdemu łatwe zarządzanie MySQL, MariaDB i innymi bazami danych z poziomu przeglądarki internetowej. Zamiast próbować zrozumieć zapytania SQL, użyj przeglądarek internetowych do zarządzania bazami danych.

Krok 1: Eksportowanie baz danych MySQL lub MariaDB

Eksportowanie baz danych WordPress jest kluczowe dla kogoś, kto przeprowadza ich migrację lub tworzy ich kopie zapasowe. Podczas tworzenia kopii zapasowych baz danych eksportujesz je. Następnie możesz zaimportować te bazy danych w razie potrzeby w trudnych sytuacjach.

Aby wyeksportować bazę danych za pomocą phpMyAdmin, zaloguj się do cPanel (Twój dostawca hosta powinien dać ci dostęp do cPanel) i przejdź do sekcji baz danych i wybierz phpMyAdmin, jak pokazano na obrazku poniżej.

Po kliknięciu odsyłacza phpMyAdmin powinno przejść do strony ze wszystkimi bazami danych wymienionymi po lewej stronie. Wybierz bazę danych, którą chcesz wyeksportować, a następnie wybierz Eksport z górnego menu i Udać się przycisk podświetlony na poniższym obrazku.

Powinno to otworzyć okno dialogowe, w którym można wybrać lokalizację do przechowywania zawartości bazy danych. Po zapisaniu zawartości możesz ją bezpiecznie przechowywać lub przenieść na inny host i zaimportować. W ten sposób można eksportować bazy danych za pomocą phpMyAdmin.

Krok 2: Importuj bazy danych MySQL lub MariaDB

Teraz wiesz, jak wyeksportować bazy danych przez phpMyAdmin… Chodźmy i zaimportuj bazę danych, którą właśnie wyeksportowaliśmy. Niektóre powody, dla których możesz chcieć zaimportować bazy danych MySQL lub MariaDB, to: Twoja witryna została naruszona i chcesz przywrócić bazę danych, błąd, który powoduje, że witryna nie działa i wiele innych.

Gdy znajdziesz się w podobnej sytuacji, najlepszym rozwiązaniem byłoby przywrócenie baz danych poprzez zaimportowanie ich do tego samego lub innego hosta.

Aby zaimportować bazę danych, najpierw utwórz pustą bazę danych, używając tej samej nazwy, co wyeksportowana. Następnie otwórz phpMyAdmin i wybierz pustą bazę danych, kliknij Import z górnego menu przejdź do pliku bazy danych, który importujesz i kliknij Udać się przycisk.

Spowoduje to zaimportowanie i przywrócenie wcześniej wyeksportowanej bazy danych.

Otóż ​​to! Oto jak eksportować i importować bazy danych za pomocą phpMyAdmin.

Cieszyć się!

Możesz również polubić ten post:

Kurs dla studentów - importowanie i eksportowanie baz danych MySQL lub MariaDB
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux