Samouczek dla studentów - Aktualizacja oprogramowania hosta VirtualBox

  • Dylan Parker
  • 0
  • 584
  • 168

VirtualBox to zalecane oprogramowanie do wirtualizacji dla studentów informatyki. Jeśli uczysz się zostać informatykiem, posiadanie VirtualBox lub VMWare Workstation jest prawie koniecznością. Te dwa programy do wirtualizacji umożliwiają uruchamianie wirtualnych laboratoriów i środowisk testowych w celu rozwiązywania problemów.

Zawsze mam zainstalowane VirtualBox i VMWare Workstation na moich pulpitach Windows. Ten krótki samouczek pokazuje studentom i nowym użytkownikom, jak uaktualnić oprogramowanie hosta VirtualBox na komputerach z systemem Windows.

VirutalBox bardzo często wydaje nowe aktualizacje. Te aktualizacje pomagają rozwiązywać problemy, ulepszać oprogramowanie, a czasami eliminują luki w zabezpieczeniach. Gdy pojawi się monit o zainstalowanie tych aktualizacji, postępuj zgodnie z poniższym przewodnikiem, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Dla tych, którzy nie zainstalowali jeszcze VirtualBox, mogą przeczytać poniższy post, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Po zainstalowaniu VirtualBox z czasem otrzymasz jedną z tych aktualizacji. Pojawiają się po uruchomieniu oprogramowania VirtualBox na komputerze hosta, takiego jak ten poniżej.

Po uruchomieniu oprogramowania pojawia się wyskakujące okienko z informacją, że została wydana nowa wersja VirtualBox! Gdy pojawi się wyskakujące okienka, jak pokazano powyżej, kliknij łącze pobierania, aby automatycznie rozpocząć pobieranie najnowszej wersji VirtualBox.

Na komputerach z systemem Windows powinno to otworzyć menedżera pobierania programu Internet Explorer. Po pobraniu uruchom plik wykonywalny, aby rozpocząć instalację zaktualizowanej wersji VirtualBox.

Po przejrzeniu kreatora instalacji kliknij plik zainstalować przycisk.

Będziesz musiał zamknąć wszystkie otwarte okna VirtualBox, aby aktualizacja zakończyła się powodzeniem. Po zainstalowaniu aktualizacji i uruchomieniu VirtualBox, zostaniesz ponownie poproszony o pobranie i zainstalowanie ulepszonej wersji pakietu rozszerzeń VirtualBox.

Kliknij przycisk Pobierz, aby pobrać pakiet rozszerzeń.

Zainstaluj i zaktualizuj pakiet rozszerzeń.

Pakiet rozszerzeń gościa VirtualBox poprawia komunikację między komputerem hosta a wirtualnymi maszynami gościa. Dlatego zainstalowanie tych aktualizacji jest bardzo ważne, jeśli chcesz, aby komputery-gości i hosty działały poprawnie.

Zaakceptuj warunki i zaktualizuj pakiet rozszerzeń. Następnie komputer hosta powinien zostać zaktualizowany do najnowszej wersji VirtualBox.

Podczas uaktualniania oprogramowania hosta VirtualBox musisz również zaktualizować narzędzia gościa zainstalowane na maszynach wirtualnych. Aby dowiedzieć się, jak je ulepszyć, przeczytaj poniższy post.

Cieszyć się!
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux