Wyłącz ekran blokady w systemie Ubuntu 20.04 | 18.04

  • Matthew Stevenson
  • 0
  • 4107
  • 1268

Ten krótki samouczek pokazuje studentom i nowym użytkownikom, jak wyłączyć lub wyłączyć ekran blokady w systemie Ubuntu 20.04 | 18.04.

Jeśli odejdziesz na chwilę od pulpitu Ubuntu, automatycznie zablokuje on ekran, aby uniemożliwić innym dostęp do twoich plików lub programów. Ta funkcja jest uwzględniona ze względów bezpieczeństwa.

Jeśli nie chcesz, aby komputer automatycznie blokował się po krótkiej chwili, poniższe kroki pokazują, jak wyłączyć ekran blokady Ubuntu na pulpicie.

Możesz także ręcznie zablokować ekran, wybierając menu systemowe w prawym górnym rogu i klikając ikonę kłódki w panelu menu. Spowoduje to natychmiastowe zablokowanie ekranu.

Aby wrócić na pulpit, podnieś kurtynę ekranu blokady, aby odsłonić ekran logowania. Wprowadź swoje hasło, aby się zalogować.

Gdy ekran jest zablokowany, inni użytkownicy mogą logować się do swoich kont, klikając opcję Zaloguj się jako inny użytkownik na ekranie hasła. Po zakończeniu możesz wrócić do pulpitu.

Ekran blokady Ubuntu jest dobry, jednak czasami może być denerwujący. Jeśli nie martwisz się o bezpieczeństwo i to, co wyłączyć ekran blokady, przejdź dalej, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Aby wyłączyć ekran blokady Ubuntu, kliknij menu systemowe w prawym górnym rogu i wybierz Oprawa.

Następnie wybierz Prywatność w menu po lewej stronie i pokaż opcje prywatności. W okienku prywatności wybierz Blokada ekranu

Kliknięcie Blokada ekranu wyświetli opcję wyłączenia. Zaznacz przycisk, aby POZA aby wyłączyć, jak pokazano poniżej.

Wyjdź i gotowe. Twój komputer nigdy więcej nie zablokuje swojego ekranu, gdy będzie bezczynny.

Wniosek:

W tym poście pokazano, jak wyłączyć ekran blokady w systemie Ubuntu 20.04 | 18.04. Jeśli powyżej znajdziesz jakiekolwiek błędy, zgłoś je za pomocą poniższego formularza.
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux