Korzystanie z klienta PuTTY SSH w systemie Ubuntu 17.04

  • Ronald Ferguson
  • 0
  • 3718
  • 1058

PuTTY, lekki klient SSH opracowany dla systemów Windows, jest również dostępny do użytku na maszynach z systemem Linux, w tym Ubuntu. Opracowany przez Simona Tathama, stał się prawdopodobnie najpopularniejszym obecnie używanym klientem SSH.

To, co większość ludzi lubi w PuTTY, to to, że jest lekki, łatwo dostępny do pobrania, wydajny, kompatybilny z większością systemów operacyjnych i wykonuje zadania. W rzeczywistości w systemach Windows nie ma potrzeby instalacji. Pobierz plik wykonywalny PuTTY i uruchom go. To takie proste!

Nie mówię, że PuTTY jest najlepszym klientem SSH. Nie. PuTTY nie może skompletować wielu dobrze utrzymanych klientów SSH. Ale PuTTY ma wiele zalet, które zrobili inni i dlatego ludzie nadal chodzą do PuTTY, gdy muszą szybko połączyć się z systemem przez SSH.

Ten krótki samouczek pokaże Ci, jak zainstalować i używać PuTTY na maszynach Ubuntu.

Krok 1: Instalacja PuTTY

Aby zainstalować PuTTY, otwórz logowanie do Ubuntu i otwórz terminal wiersza poleceń, naciskając Ctrl - Alt - T klawisze na klawiaturze. Gdy terminal się otworzy, uruchom poniższe polecenia, aby zainstalować PuTTY.

sudo apt-get update sudo apt-get install putty 

Krok 2: Używanie PuTTY

Po zainstalowaniu przejdź do Unity Dash lub menu aplikacji i znajdź aplikację. Po otwarciu otrzymasz ten sam interfejs, który będziesz mieć w systemach Windows. Podobnie jak w przypadku systemu Windows, ta aplikacja działa tak samo w systemach operacyjnych Linux.

Układ wygląda tak samo, ale z kolorami i motywami Ubuntu.

Aby połączyć się z serwerem SSH, wpisz adres IP serwera i numer portu, a następnie kliknij Otwórz.

Nie tylko SSH, PuTTY może służyć do nawiązywania połączeń Telnet, Serial i Rlogin. SSH jest używany głównie ze względu na swoje bezpieczeństwo i sposób obsługi danych przesyłanych między dwoma systemami sieciowymi.

Cóż, w ten sposób instalujesz i używasz PuTTY w systemach Ubuntu.
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux