System Windows nie może połączyć się z Wi-Fi Jak to naprawić?

  • Richard Poole
  • 0
  • 2741
  • 153

Czasami komputery z systemem Windows nie łączą się z Wi-Fi… jak to naprawić?

Uczniowie, którzy mają problemy z siecią Wi-Fi na komputerach z systemem Windows 8 lub 10. Oto sytuacja: wpisałeś prawidłowe hasło do swojej sieci Wi-Fi, ale nadal nie możesz się połączyć. I pojawia się błąd „Nie można połączyć się z siecią”

Jeśli jesteś studentem lub kimkolwiek, kto ma ten problem, przejdź poniżej, aby dowiedzieć się, jak rozwiązać ten problem.

To może nie być rozwiązaniem wszystkich problemów „nie można połączyć się z siecią”, ale w większości przypadków ta wskazówka pozwoli rozwiązać ten konkretny problem.

Ten samouczek będzie krótki. To właśnie tutaj robimy. Nasi czytelnicy i studenci, którzy odwiedzają naszą stronę, uważają nasz przewodnik za atrakcyjny, ponieważ jest krótki i na temat.

Żadnego skomplikowanego puchu.

Nie wdając się w zbyt wiele szczegółów, problem ten zwykle występuje, gdy w profilu WiFi na komputerze zostanie zapisane nieprawidłowe hasło. Jeśli zdarzy się, że zmienisz hasło WiFi w routerze internetowym, niektóre laptopy i komputery nadal używają przechowywanego w nich starego hasła do połączenia.

Twój laptop próbuje więc połączyć się przy użyciu zapisanego hasła, ale nadal kończy się to niepowodzeniem.

Naprawianie problemów „Nie można połączyć się z siecią”

W systemie Windows 8 i innych, w tym w telefonie komórkowym, wszystko, co musisz zrobić, to kliknij prawym przyciskiem myszy pasek sygnału Wi-Fi i wybierz sieć Wi-Fi i kliknij Zapomnij tę sieć.

To samo nie dotyczy komputerów z systemem Windows 10. Nie możesz po prostu kliknąć prawym przyciskiem myszy sieci Wi-Fi i zapomnieć o niej.

W systemie Windows 10 kliknij Start -> Ustawienia -> Sieć i Internet

Na następnej stronie wybierz Zarządzaj ustawieniami Wi-Fi

Tam wybierz swoją sieć Wi-Fi i kliknij Zapomnieć

Następnie wróć i spróbuj połączyć się z Wi-Fi i miejmy nadzieję, że tym razem się połączy.

W ten sposób zawsze rozwiązałem ten problem. Jeśli po wykonaniu powyższych czynności nadal masz problem, może to oznaczać, że dzieje się coś innego.

Zapomnij również o ponownym uruchomieniu komputera i spróbuj ponownie. Czasami może być konieczne ponowne uruchomienie komputera, aby to naprawić.

Kolejny samouczek, który może Ci się spodobać:

Zadanie uczniów do współdzielenia plików Windows z Ubuntu
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux