WordPress 4.7 utknął w trybie konserwacji? Oto poprawka

  • Eustace Evans
  • 0
  • 2629
  • 349

Student aktualizował WordPress na hoście Ubuntu 16.10, a jego blog utknął w utrzymaniu i był niedostępny. Skontaktował się ze mną, aby zobaczyć, jak rozwiązać problem. Wiadomość na stronie brzmiała:

[alert-announce] Przez chwilę niedostępne z powodu zaplanowanej konserwacji. Sprawdź ponownie za minutę. [/ Alert-announce]

Nie zdarza się to często, a kiedy tak się dzieje, może być bardzo dezorientujące, szczególnie dla nowych użytkowników. Ten uczeń wpadł w panikę, myśląc, że jego strona jest całkowicie zniszczona. Musiałem go uspokoić, że strona jest w porządku, ale WordPress tworzy plik .maintenance w swoim katalogu głównym podczas aktualizacji.

Jeśli z jakichś powodów aktualizacja WordPressa utknęła, można po prostu usunąć plik .konserwacja z katalogu głównego i ponownie udostępnij witrynę. Dopóki plik nie zostanie usunięty, Twoja witryna pozostanie niedostępna dla użytkowników.

Jeśli jednak znajdziesz się w podobnej sytuacji, w której Twój blog WordPress utknie podczas aktualizacji, po prostu przejdź do katalogu głównego witryny WordPress i usuń ukryty plik o nazwie .maintenance.

Jeśli masz już uprawnienia roota przez terminal do hosta WordPress, po prostu uruchom poniższe polecenia, aby usunąć plik .konserwacja plik z katalogu głównego, zakładając, że zawartość WordPress jest przechowywana w domyślnym katalogu głównym w systemach Ubuntu.

sudo rm /var/www/html/.maintenance

Jeśli zawartość jest przechowywana w niestandardowym katalogu głównym, odpowiednio dostosuj polecenie, aby odwoływać się do katalogu głównego.

Osoby korzystające z (S) FTP do zarządzania swoimi plikami WordPress mogą uruchomić swoich ulubionych (S) klientów FTP i przejść do katalogu głównego i usunąć ukryty plik .maintenance.

Gdy to zrobisz, odśwież stronę, a będziesz mógł ponownie uzyskać dostęp do witryny. To takie proste.

Teraz, gdy już wiesz, następnym razem, gdy to się stanie, co zdarza się bardzo rzadko, powinieneś być w stanie ponownie uruchomić witryny. Mam nadzieję, że to pomoże i zapraszamy wkrótce.

Aby dowiedzieć się, jak poprawnie zaktualizować WordPress, przeczytaj poniższy post:

Samouczek dla studentów - aktualizacja do WordPress 4.7

Cieszyć się!
Jeszcze bez komentarzy

Zbiór przydatnych informacji o systemie operacyjnym Linux i nowych technologiach
Świeże artykuły, praktyczne wskazówki, szczegółowe recenzje i poradniki. Poczuj się jak w domu w świecie systemu operacyjnego Linux